D.B.Meal Video Takip

Dil Bilgili Meal Dersleri

Ayetleri sarf (ilal,ibdal,bap) , irap ve belağat olarak incelemek ister misiniz ? Aşağıda yer alan videolarda tam olarak bu yapılmıştır.Sarf,irap ve belağatı içerisinde barındırması itibari ile bu alanda ilk ve tek olan bir çalışma ile karşılaşmış bulunuyorsunuz. Çekimleri sanal medrese olarak biz yapıyoruz.Bundan dolayı bu çalışmanın devam videoları sadece bizdedir.
Bizim bu çalışma ile amacımız , biraz da olsa Arapça görmüş kişilerin hep gramer kitaplarında kalmaması , bir adım ileri sıçrayıp ayetlerin kelime mealine  yanıda sarf , irap ve belağat olduğu halde kavuşmasıdır. Kuru kuru meal bilmek bizim hedefimiz değildir.Ayetlerin tahliline de inebilmek gerekir.Böylece Arapça bilginizi ayetler üzerinde icra edebileceksiniz ve durum Arapçanızın da gelişmesine vesile olacaktır.Zaten icra edemedikten sonra tüm grameri ezbere bilsek neye yarar ? İlal kaidelerini bir çok kişi ezberlemiştir,uygulamaya gelince aynı oranda icra edecek kişi göremiyoruz.Bu çalışma ile bu tür problemlerin aşılması hedeflenmiş olup bu çalışmanın ayetler üzerinde olması ise ayrı bir güzelliktir.
Hemen aşağıda 21 adet ücretsiz video sunulmuştur.Bu videoların devamı ücrete tabi olup hazırlanmıştır. Aşağıdaki videoları izleyip , konuyu , videoların tarzını anlamadan devam videolarını satın almayınız. Aşağıda yer alan videolarda ne varsa , aynı üslup ile devam videoları çekilmiştir. Birinci cüzün ücretsiz sunulması , bizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

-Yukarıda yer alan çalışmanın devam videoları çekilmiştir.

Şuan için hazır olan meal çalışmalarımız :

  1. Cüz : Ücretsiz youtube adresimizde mevcuttur.
  2. Cüz : 50 TL
  3. Cüz : 50 TL
  4. Cüz : 50 TL
  5. Cüz : 50 TL
  6.  Cüz : 50 TL.  14 saatlik video.
  7. Cüz hazırlanıyor.
-Her sayfa için bir video çekilmiştir.Buna göre bir cüz için toplamda 20 video çekilmiştir.
-Bir sayfayı ortalama 15 dakikada işledik.
– Videolar 480P / Mp4 formatına sahiptir.
– Satın almak isteyenler ,  ceo@ulumulislam.com adresine mail atıp  bilgi isteyebilir. 
– Çalışmayı indirebileceğiniz bir link verilir.Tek link ile ,anında videoları indirirsiniz.

……………………………………………………………………..

Bir cevap yazın